Ano, pěkně. Kalifornie, místo, kde je teplo a kde mají minimálně 300 slunečných dní v roce. A jak je to s výkonem? Jak velkou plochu zrcadel to bude potřebovat k nahrazení jediné velké pece? (cementárna jich má několik) A jak je to se stabilitou teploty? Většina průmyslu je na ní HODNĚ závislá. (potažmo proces prostě nějak probíhá a jak vám teplota ujede o pár stupňů, je kvalita výrobku v kytičkách)
PS: Zrovna u toho cementu nevím, ale třeba u kovů opravdu nestačí rudu jen roztavit. Ano, říká se tomu tavení, ale nedílnou součástí procesu je oheň.
(a nejhorší je, že se toho hned chopí šílená Gréta a začne pořvávat, že by to tak měli dělat všichni, aniž by měla sebemenší ponětí o souvislostech.)
Odpovědět5 3
Aha, hlavně koukám, že jsem to blběš pochopil. Žádná pec, ale čistě jen a jen elektrárna. Nicméně většina námitek je platných i tak. Mizerný vvýkon, obrovská plocha, závislost na přímém slunečním světle a na počasí.. Tak třeba na příklad u nás.. Ano, jsou tu i dny, kdy je obloha bez mráčku a slunce praží. Ale kolik jich je? A kolikrát se někdy kolem páté večer zatáhne a nastane bouřka a "elektrárna" už ten den vyrobí pendrek?
Odpovědět1 1
V ČR je cca 100 slunečných dnů v roce.
Odpovědět0 0
Část z toho i v zimě. Takové krásné slunečné dny, kdy slunce vyjde v osm, "praží" od deseti do tří odpoledne a ve čtyři zapadne :) Kolik by se za tu dobu vyrobilo elektřiny nechám na vaší úvaze :)
Odpovědět1 1
že CO2 má na teplotu prakticky nulový efekt. Někdo si z toho prostě s pomocí aktivistů vytvořil kšeft a už to léta jede vlastním životem a vysává to prachy z ekonomiky - za cenu dalšího zbytečného poškozování životního prostředí.
Odpovědět3 6
CO2 jako skleníkový plyn samožejmě efekt má, to je zcela nezpochybnitelné. Otázka zní, zda to množství kterým přispívá člověk je význámné a stojí nějak významně za probíhajícími změnami klimatu.
Odpovědět1 0